Ortofanek

Uczniowie z klasy II b chętnie uczestniczą w zajęciach rozwijających ORTOFANEK. Poznają tajniki polskiej ortografii.

Kółko plastyczne

To zajęcia dla dzieci, które są ciekawe nowych dziedzin plastycznych i czują potrzebę rozwijania swoich umiejętności. Przy dużym stole zasiadają uczniowie klas 4-6, bo jedną z zasad jest wspólne działanie oraz obserwacja . Staramy się "wychodzić" poza ramy programowe i podnosimy nieco poprzeczkę. Lepimy z gliny, tworzymy animacje plastelinowe, wykonujemy studyjne rysunki przedmiotów. Prace, które powstają podczas tych zajęć eksponujemy na szkolnym korytarzu- to dzieła naprawdę godne uwagi!

Koło miłośników języka angielskiego

Zajęcia są przeznaczone dla uczniów klas VI, którzy chcą rozwijać i doskonalić swoje zdolności i umiejętności dotyczące znajomości języka angielskiego,  rozszerzyć wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa oraz kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.  Zajęcia dają szansę na należyte przygotowanie się do konkursów z języka angielskiego.
W ramach koła przygotowujemy  również przedstawienia w języku angielskim. Do tej pory wystawione zostały dwie inscenizacje: „The Perfect Pizza” oraz  „Santa Claus Has Come”.
Zajęcia odbywają się pod opieką p. Danuty Donczew

Gry i zabawy ogólnorozwojowe dla klas młodszych

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 12.00-12.45 /prowadząca - Katarzyna Dończyk-Karsznia/
Celem głównym zajęć jest rozwój sprawnościowo-ruchowy dzieci, który jest realizowany w oparciu o ćwiczenia ruchowe, zabawy integracyjne, zabawy i gry rzutne, zabawy orientacyjno -porządkowe, tory przeszkód, zabawy z chustą animacyjną. Zajęcia aktywują uczniów, uczą zaangażowania i motywacji do podejmowania działań. Zabawy mają społeczny charakter, w związku z tym przyzwyczajają dzieci do działalności w zespole, rozwijają ducha koleżeństwa.

Zajęcia z piłki nożnej dla chłopców z klas 4-6

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz.16.20- 17.05 /prowadząca - Katarzyna Dończyk-Karsznia/
Celem zajęć jest wszechstronne przygotowanie fizyczne, które pozwoli na rozwijanie cech niezbędnych w grze w piłkę nożną oraz nauczanie indywidualnych poczynań i zespołowej współpracy w ustaleniu taktyki. Zajęcia wdrażają do rywalizacji sportowej oraz godnego reprezentowania szkoły w zawodach sportowych. W ramach zajęć dokonywana jest selekcja zawodników do drużyny biorącej udział w zawodach międzyszkolnych.