Piłka siatkowa czyli "Volleymania" w naszej szkole

Projekt volleymania to unikatowy program miasta Wrocław związany z wychowaniem fizycznym dziewcząt, który ma na celu rozszerzenie i upowszechnienie szkolenia uczennic wrocławskich szkół podstawowych w piłce siatkowej (minisiatkówka). Jego celem jest ujednolicenie systemu szkolenia dziewcząt oraz podniesienie poziomu wyszkolenia.
Rozpoczął się w marcu 2013r. i objął 20 szkół podstawowych w tym naszą szkołę. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała komplet 15 koszulek i spodenek oraz 12 profesjonalnych piłek do siatkówki.
 W ramach programu każda ze szkół przeprowadza 2 treningi tygodniowo oraz bierze udział w 1 turnieju miesięcznie (sobota).
 W roku szkolnym 2012/2013 dziewczęta z naszej szkoły zajęły bardzo wysokie dziewiąte miejsce w rozgrywkach, wszystkie otrzymały pamiątkowe medale i puchar.
Program jest kontynuowany także w obecnym roku szkolnym. Biorą w nim udział dziewczęta z klas czwartych, piątych i szóstych. Pierwszy turniej odbył się 19 października, następne będą 16 i 30 listopada oraz 14 grudnia.
Zajęcia prowadzi Katarzyna Dończyk-Karsznia

SUKCESY !

18 stycznia na wielofunkcyjnej hali AWF odbył się drugi turniej volleymanii. Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Iżycka, Jan Cieśla i Mateusz Stysiał. Po zaciętych meczach zajęliśmy drugie miejsce w lidze IV i awansowaliśmy do ligii III. Tak przedstawia się tabela ligii IV:

• 1. SP 28  I           - awans do III ligi
  • 2. SP 61              - awans do III ligi
  • 3. SP 63 II          - utrzymanie w IV lidze
  • 4. SP 44              - utrzymanie w IV lidze
  • 5. SP 91              - spadek do V ligi
  • 6. SP 58  I           - spadek do V ligi

02 lutego odbył się trzeci turniej volleymanii. Naszą szkołę ponownie reprezentowali: Antonina Iżycka, Jan Cieśla i Mateusz Stysiał. Wygraliśmy pięć spotkań i jedno przegraliśmy, ostatecznie awansując do II ligii!!!! Jest to największy sukces szkoły w kategorii dwójek. Tak przedstawia się tabela ligii III:

• 1.  SP  28  I            - awans do II ligi
  • 2.  SP  61               - awans do II ligi