6 lat „Szkoły w mieście”

Projekt „Szkoła w mieście” trwa już w naszej szkole od roku 2013. Każdy uczeń szkoły miał okazję, by uczestniczyć w różnorodnych zajęciach w przestrzeni naszego miasta. Warto przypomnieć, że zajęcia te sponsoruje Miasto Wrocław. Co oznacza, że korzystamy z koncertów, przedstawień, warsztatów, wizyt w muzeach, zajęciach sportowych i wielu innych za darmo. Z uwagi na to, że projektem objęte są już wszystkie wrocławskie szkoły, zmniejszył się budżet naszej placówki, ale i tak każda klasa ma możliwość raz w semestrze skorzystać z oferty miasta w ramach projektu.
       W bieżącym roku szkolnym byliśmy już w Narodowym Forum Muzyki, w Muzeum Pana Tadeusza, na ściance wspinaczkowej „Fpinka” oraz korzystaliśmy z zajęć przygotowanych przez Centrum Edukacji Filmowej. Przed nami kolejne zajęcia edukacyjne w przestrzeni naszego miasta. Będą to między innymi: Teatr na Ostrowie, kolejna wizyta w Narodowym Forum Muzyki i Centrum Edukacji Filmowej. Cieszymy się, że w kolejnym roku szkolnym możemy wyruszyć w nowe miejsca, by w różnorodny sposób zdobywać wiedzę oraz inspirować uczniów do poznawania naszego miasta.