Coś zdrowego i smacznego

Od października 2009 r.uczniowie klas 1-3 naszej szkoły, chrupią warzywa i owoce. Szkoła nasza, która jest szkołą promującą zdrowie, przystąpiła do kolejnego programu, jakim są „Owoce i warzywa w szkole”.Głównym celem tego programu jest wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych, a także przeciwdziałanie otyłości oraz chorobom cywilizacyjnym. Program obejmuje także działania towarzyszące np., częstujemy naszych rodziców świeżymi owocami podczas zebrań i konsultacji, pogadanki polegające na szerzeniu świadomości dzieci na temat właściwego odżywania.

Programem objęci są uczniowie klas 1-3. Zatem zdrowe przekąski, otrzymują najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Owoce i warzywa trafiają do dzieci dwa razy w tygodniu są to świeże jabłka, gruszki, marchew, rzodkiewka, papryka słodka, ogórek. Wszystkie przekąski są porcjowane i przygotowane do bezpośredniego spożycia. Zdrowa dieta – czyli zjadanie codziennie owoców i warzyw – to samo zdrowie!

Zatem życzymy – smacznego chrupania!