SP61 na Międzyszkolnej Lidze Karate

Dnia 16 grudnia 2018 roku ponad 400 dzieci i młodzieży z 50 wrocławskich i okolicznych miejscowości brało udział w turnieju Międzyszkolna Liga Karate Budokan Cup. Na tej imprezie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, na co dzień trenujący popołudniami w małej sali gimnastycznej. Mimo mikołajkowego klimatu o najwyższe trofea trzeba były sporo się napracować i powalczyć. Wielką niespodziankę sprawiła Kalina Bąbelewska z klasy I, która w tym dniu nie dała najmniejszych szans swoim przeciwniczkom i wygrała swoją grupę kata (układy formalne) dziewcząt. Świetną formę pokazał również Michał Marszałek z klasy II, dla którego był to kolejny start w lidze karate i kolejny raz udany, w drodze do zwycięstwa musiał pokonać bardziej doświadczonych zawodników. Blisko zwycięstwa w kata indywidualnym była drugoklasistka Dominika Kluczka, które w finale nieznacznie uległa rywalce, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Taki sami wynik uzyskała w konurencji kihon (pokaz podstawowych technik) Dorotka Kuchta-Kalkowska z klasy I, która stanęła na drugim stopniu podium.

Blisko zdobyczy medalowej byli także pierwszoklasiści Mateusz Niedzielski oraz Tomasz Żurakowski, którym niewiele zabrakło by stanąć na najniższym stopniu podium.

Z dobrej strony pokazali się starsi uczniowie naszej szkoły: Hania Kaczuk, Hania Froniewska, Piotr Drzewiński, Kacper Łomny. Start w licznie obsadzonych konkurencjach niestety nie zakończył pomyślnie, liczymy jednak, że zdobyte doświadczenie i wyciągnięte wnioski zaowocują w przyszłości.

Nasza szkoła była również reprezentowana przez uczniów w konkurencjach kata drużynowego – trzy osoby równocześnie muszą wykonywać ten sam układ kata, najważniejsza jest synchronizacja. Dorotka, Kalina, Dominika wspólnie zdobyły w konkurencji kata drużynowe dziewcząt 2009 i młodsze drugie miejsce. Natomiast starsze dziewczyny (obie Hanie wspierane przez koleżankę z innej szkoły) zrewanżowały się za porażkę w konkurencji indywidulnej i zdobyły złoty medal w kata drużynowym dziewcząt 2008 i starsze. Kacper w drużynówce z kolegami z innych placówek zajął trzecie miejsce.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali paczki (oraz czapkę) Mikołaja oraz dyplomy, medaliści otrzymali odlewane medale oraz puchary, także było o co walczyć.

Uczniom gratulujemy sukcesów sportowych licząc na więcej w nadchodzącym roku 2019.