Dzieci listy piszą i Marzycielska Poczta w Szkole Podstawowej nr 61

W tym roku szkolnym w ramach Dnia Życzliwości w dniach 21 – 23 listopada uczniowie szkoły pisali listy oraz wykonywali kartki do Marzycielskiej Poczty. Był to zupełnie nowy projekt  Samorządu uczniowskiego i tego dnia oprócz żółtego ubrania, życzliwego uśmiechu klasy 1-8 pisały listy do chorych - potrzebujących dzieci. Poza radością i emocjami, które towarzyszyły pisaniu, uczniowie ćwiczyli zapomnianą sztukę pisania listów.

Zajęcie to okazało się na tyle atrakcyjne, że niektórzy napisali  kilka listów, do których dołączali rysunki, życzenia, a cała akcja przedłużyła się do piątku. Martynka, Mateusz, Krzysiu, Natalka, Wiktoria, Kuba, Wiktoria to nieuleczalnie i przewlekle chore dzieciaki w różnym wieku, połączyła ich Marzycielska Poczta, choroba i chęć wsparcia oraz pomocy od naszych uczniów. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, zarówno wśród tych najmłodszych klas,  jak i najstarszych.

Okazało się, że empatii nie brakowało nikomu. Powstało kilkaset listów, które może na chwilę pozwolą zapomnieć o chorobie, dodadzą otuchy i nadziei.
W przyszłym roku kolejne dzieci mogą na nas liczyć, ponieważ akcję powtórzymy na pewno.

Koordynatorki:
 Katarzyna Stryjak, Małgorzata Roszko