Dzień Patrona w naszej szkole :-)

Święto patrona szkoły

    W tym roku, święto patrona szkoły obchodziliśmy 19 kwietnia.Janusz Korczak, patron naszej szkoły był kochającym dzieci pedagogiem, pisarzem i lekarzem. Opiekował się dziećmi, a dorosłych uczył szacunku dla nich. Był przyja cielem dzieci i umiał się z nimi bawić i śmiać się razem z nimi.

   Nasze Święto też było radosne.
Oglądaliśmy wesołe scenki teatralne przedstawiane przez kilkoro uczniów z kl.7b, którzy stworzyli zespół teatralny pod kierunkiem pani Hanny Bąbelewskiej.
Były to: współczesna wersja Czerwonego Kapturka, scenka o tym jak się kończy zjedzenie nie mytych owoców oraz o Jasiu, który lubił wagarować.

Wcześniej jednak były nagrody za zaangażowanie w pracę szkoły dla dorosłych i dla uczniów naszej szkoły- Kryształek Korczakowski, który przyznawany jest corocznie podczas apelu z okazji Święta Patrona.
Nagrodzono rodziców, którzy wspierają naszą szkołę:

Panu Pawłowi Witkowi dziękowali nauczyciele świetlicy,Pani Monice Kleczkowskiej bardzo dziękuje wychowawczyni kl.3a p. Wioletta Jucha, Paniom Magdalenie Lesiak i Natalii Szerszenowicz dziękowała za wsparcie p. Olga Potoczna, wychowawczyni kl.3c, Panu Wojciechowi Lemiowskiemu dziękowała wychowawczyni kl.7 b p. Ewa Wolańska Cyjak.
   Uczniom przyznano nagrodę Kryształka za bardzo dobre zachowanie i postawę społeczną. Są to:

 • Maja Grochowska          z kl.1a
 • Oliwia Pierzynka       z kl.1b
 • Wojciech Sołtys           z kl.2a
 • Zuzanna Tereszkiewicz z kl.2b
 • Iga Haraf                 z kl.3a
 • Mikołaj Nykiel             z kl.3b
 • Tomasz Maćkowiak         z kl.3c
 • Lilianna Kowal             z kl.4a   
 • Zofia Szczygielska        z kl.4b
 • Alicja Gaweł                z kl.4c
 • Weronika Moczulska       z kl.5a
 • Maria Staniszewska       z kl.5b
 • Maja Wieloch            z kl.6a
 • Bernard Moczulski        z kl.7a
 • Ida Kucharska            z kl.7b


Na zakończenie była niespodzianka dla uczniów- piosenka Prześliczna wiolonczelistka w wykonaniu naszych nauczycieli panów Adama, Adriana i Sławka i naszej pani Ani od muzyki, która grała na wiolonczeli oraz hit dnia: taniec w wykonaniu pań Ady, Wioletty,Anety i Pauliny, do którego przyłączyły się wszystkie dzieciaki naszej szkoły.


Po zakończeniu apelu uczniowie kl.4-6 wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na miejsce Dębów Pamięci, poświęcone zamordowanemu w czasach terroru stalinowskiego w okresie II wojny światowej w Twerze, aspirantowi Józefowi Kulentemu oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Odbył się krótki apel z recytacją wierszy i uroczyste złożenie wiązanki kwiatów oraz zapalenie zniczy pod dębami.