Wyniki konkursów

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie sięgnęli  po najwyższe laury w konkursach tematycznie związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Aleksandra Mołodczak została laureatką (IX miejsce w województwie) dolnośląskiego konkursu VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w kategorii kl. IV-VI szkół podstawowych.

Konkurs objęty był Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Michał Sawicki zajął I miejsce, Weronika Bondaruk zdobyła wyróżnienie w  Międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat „Przez Sybir do Niepodległej” pod Patronatem Honorowym Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy!

Nasi uczniowie w widowisku historycznym.

Uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z pobliskich szkół wystąpili we wspaniałym widowisku historycznym. Reżyserem wystąpienia była Pani Hanna Bąbelweska, która w tak piękny i podniosły sposób stworzyła niepowtarzalną sztukę. Występ został doceniony przez prezydenta Wrocławia, a niejednemu z nas zakręciła się łza wzruszenia w oku. Brawa dla naszych wspaniałych aktorów i znakomitej Pani reżyser.

Widowisko było przedstawiane w auli Polskiego Radia i przygotowane we współpracy czterech wrocławskich szkół osiedla Krzyki-Partynice z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.
W dziewięciu odsłonach obejrzeliśmy scenki z dziejów naszej Ojczyzny, począwszy od pierwszego rozbioru Polski w 1772 r., poprzez powstania narodowe - insurekcję kościuszkowską, powstanie listopadowe i styczniowe, Wielką Emigrację, zsyłki na Sybir, po walki o polskość w szkołach, wybuch I wojny światowej i odzyskanie Niepodległości w 1918 r.
Sceny w wykonaniu uczniów z SP 61, SP 64 i tańce  dzieci z Przedszkola nr 16, Przedszkola nr 23 oraz występ chóru SP nr 64 wywołały u widzów tego wspaniałego przedstawienia wiele wzruszeń.
Na uwagę zasługują też przepięknie wykonane dekoracje .
   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przedsięwzięcia , a szczególnie pomysłodawczyni scenariusza i reżyser spektaklu pani Hannie Bąbelewskiej.